הגדילו את חדר השינה

רוב חדרי השינה צנועים במידותיהם ועליהם להכיל רהיטים גדולים יחסית כמו מיטה וארון בגדים. כדי לקבל תחושה של חלל שהוא גדול יותר ממידותיו האמיתיות, ניתן להשתמש בצבעים, טקסטורות, אביזרים ולטשטש את הגבולות שבין הרצפה, הקירות והתקרה.

צביעת הקירות בגוון כהה, לדוגמא, תיצור אשליה כאילו הקירות רחוקים מכם. הדגשת הקיר שמאחורי המיטה תגרום לעין שלכם להתמקד בו ותגרום גם היא לאשליה של עומק.

את האפקט הזה תוכלו להשיג על ידי צביעת הקיר, חיפויו בטפט, תליית תמונות או גופי תאורה.

בחירת חומר ש״יטפס״ מהרצפה לקירות או ימשיך מהקירות לתקרה תסייע בטשטוש גבולות החלל, תלייה של וילונות מהרצפה ועד התקרה תיצור תחושה של גובה.

 

השקיעו בתאורה

כאשר הם מתוכננים נכון, גופי התאורה בחדר השינה יאפשרו לנו להאיר את החדר בצורה מספקת שמתאימה להתארגנות של תחילת וסוף היום. גופי תאורה גם יעזרו לנו לייצר בחלל אווירה שקטה, נעימה ורומנטית. כדי לאפשר זאת יש לתכנן מספר גופי תאורה ולחלקם למעגלי תאורה נפרדים. התחילו ממיקום גוף תאורה מרכזי שיספק תאורה כללית. אחריו מקמו את גופי התאורה המשניים – צמד מנורות לצד המיטה וגופי תאורה שיאירו את הארונות. אם יש לכם פינת איפור מומלץ למקם גוף תאורה נוסף מעל המראה ואם תכננתם פינת ישיבה קטנה תוכלו לאבזר אותה במנורת קיר, במנורה עומדת או במנורה שולחנית.

 

בחרו טקסטיל

פריטי טקסטיל משרים עלינו אווירה נעימה ומייצרים תחושת רכות בחלל ולכן שילובו של הטקסטיל בעיצוב חדר השינה חשובה מאוד. בחרו וילונות רכים כדי ל”הלביש” את חלונות החדר, אם הם אינם ממוקמים מעל פריט ריהוט כלשהו אז מומלץ לתכננם מרצפה ועד תקרה. אם אתם זקוקים לחושך מוחלט כדי לישון העדיפו בד אטום שיסנן את כניסתן של קרני השמש בשעות הבוקר המוקדמות.

בחרו למיטה מצעים מפנקים, כיסוי אסתטי ופזרו כריות נוי. תוכלו לשלב גם שטיח מרכזי או שטיחונים משני צידי המיטה כדי להשלים את התחושה החמימה.

דוגמא לחדר שינה מעוצב - מעצבת - אודליה ברזילי

מעצבת: אודליה ברזילי | צילום: עינת דקל

שיברו את הסימטריה

המיטה מחלקת את חדר השינה לשני חלקים, רובנו נוטים לאבזר אותם בצורה סימטרית. בחלק מהמקרים זהו אכן הפתרון הנכון, אך לפעמים שבירה של הסימטריה ועיצוב שני צידי החלל בצורה דומה אך שונה תיטיב עימו. זה נכון במיוחד אם האלמנטים המבניים או הרהיטים הגדולים בחדר אינם סימטריים, למשל אם יש חלון או ארון קיר גדול רק בצד אחד של המיטה. במקרה כזה אפשר לבחור גופי תאורה שונים זה מזה לשני צידי המיטה, לבחור שידות צד שאינן זהות, לתלות תמונות בצורה ששוברת את הסימטריה ועוד, כאשר המטרה היא לאזן בין שני צידי החלל אך לעצבם באופן מעט שונה זה מזה.

חדר שינה עם סימטריה שבורה

*למען הסדר הטוב יובהר, כי האמור בכתבה זו הינו בגדר המלצה בלבד. האחריות לשימוש במוצרים כלשהם אשר ירכשו בעקבות המלצה זו מוטלת על הרוכש ועליו בלבד